ההבדל בין מטקות קרבון לעץ

הספורט הלאומי בישראל הוא משחק שבו אין מנצחים או מפסידים, רק הנאה. החוף בשילוב החופש הגדול והאופי הים תיכוני הביאו להמצאה ישראלית שזכתה להצלחה מרשימה בטרם נדדה למדינות נוספות. משנות השבעים ניתן למצוא בכל בית ישראלי זוג מטקות מעץ. עד השנים האחרונות,  שום חידוש לא התרחש בתחום ואז הופיעו מטקות קרבון. הקרבון (סיבי פחם), שימש בשנות ה-60 בתעשיה וייצור כאמצעי חיזוק והפחתת משקל. כיום השימוש בסיבי הפחם שכיח בכל המירוצים, גלשני SUP וכמובן, –טניס.

מטקות קרבון תפזורת

בטניס כמו במשחק מטקות- הדיוק, יכולת ספיגת האנרגיה ועוצמת החבטה קריטיים. הקרבון קל וקשיח מעץ ובמטקות בדיוק כמו בטניס, הקרבון שינה את המשחק והשחקנים. מותגי הטניס המובילים מייצרים כיום מחבטים עם סגסוגות פחם וגרפית לכל הרמות. כולם מעדיפים מחבטי קרבון- ממתחילים ועד אלופי עולם. מחבטי הטניס שבעבר יוצרו מעץ הפכו לפריט אספנים.

קליל ומהיר

במשחק מטקות ניתן להגיע בפחות משעה לאלפי חבטות. הפרשי המשקל מול מטקות קרבון שנראים שוליים על הנייר מתבטאים ביציבות האחיזה, עוצמת ההנחתות ומהירות התגובה. המשקל והלחץ הרציף על שורש כף היד והמרפק משפיעים על כולם ולכן ניתן לראות ילדים ונשים (בעיקר)  שמשחקים עם אצבע תומכת מאחור. המאמץ האירובי בשילוב הלחץ על שורש כף היד מצטברים ברוב המקרים עד להפסקת המשחק.

מטקות קרבון משפרות את כל היבטי המשחק ובעיקר את המהירות והדיוק. המשקל הקל מאפשר להגיב מהר ובכך לשפר את הדיוק. כשרמת הדיוק עולה החבטות מאיצות בטבעיות ומחזורי המשחק מתארכים. גם במשחקון קצר ניתן להבחין שמטקת קרבון קלה ואיכותית משפרת רמת המשחק.  המאמץ האירובי המופחת שבמשקל הקל מתבטא ככל שהמשחק אינטנסיבי וארוך.

עמידות ואחריות

יתרון נוסף טמון באלסטיות מופחתת. הקשיחות של מטקת קרבון משפרת את ניתור הכדור שחוזר מהר ורחוק יותר בפחות מאמץ. בנוסף צורת בניית הקרבון מחזקת את מבה המטקה באופן דרמתי. מטקות עץ נשברות לעיתים תכופות מנפילות ומשחק . בחבטת התקפה של שחקן מיומן כדור הסקווש  השוקל 25 גרם יעוף במהירות גבוהה מ- 150 קמ"ש. לפעמים מספיקה חבטה בודדת כדי ליצור שקע. הנזק משימוש ממושך יתבטא בהיווצרות סדקים. מטקות הקרבון  ב Matqot לעולם לא יישברו ממשחק. האחריות מגבה את ההבטחה.

יתרונות מטקות קרבון מול מטקות עץ

  • משקל קליל
  • שיפור דיוק ומהירות משחק
  • אחיזה משופרת ותחושת יציבות
  • עמידות אירובית וכאבי מפרק
  • מניעת פציעות
  • מוצר חסין בפני בלאי ושברים ממשחק